bestsatprep   -  8 days ago

Sunucu Kiralama İşlemi Nasıl Yapılır?
Kullanıcının istekleri doğrultusunda hazırlanmış olan donanımları, kiralanma süresi boyunca yönetimi bireysel veya kurumsal olarak kullanıcıya verilmesidir. Birçok kullanıcı sunucuların kiralanmasına karşıdır. Nedeni ise kullanıcıların kendi alıp evine koyabileceği düşüncesidir. Bu düşünce tamamen yanlış olup nedenleri şu şekildedir:

  • Sunucular, internet sitelerine erişimin kesilmemesi adına 7/24 internet bağlantısı olması gerekmektedir. Artı olarak internetin yavaş olması kesintilere neden olmaktadır. Bu yüzden sunucuların internetin hızlı olduğu lokasyonlar da yer alması gerekmektedir.
  • İnternete ek olarak bu kiralık sunucuların çalışması için enerji gerekmektedir. Elektrik kesintisinin olmaması şarttır. Aksi takdirde sunuculara bağlı olan bütün sitelere erişim kesilecektir.
  • Aralıksız olarak çalışan bu sunucu sistemleri bir süre sonra ısınmaya başlayacaktır ve soğutulmadığı takdirde sıcaktan etkilenerek hasarlara neden olacaktır. Bu nedenden dolayı sunucu sistemini her daim soğuk tutacak soğutma sistemi zorunluluğu vardır.
    Yukarıda sayılan maddelerin evde yapılması oldukça zahmetli ve tehlikeli durumdur. Hiç kimse sürekli sitesine erişimin kesilmesini vs. istemez. Bu durum özellikle gelirli web siteleri açısından oldukça zararlı olup geliri düşürecek bir unsurdur.

CloudVist Sunucu Kiralama
Dedicated sunucuların Türkçe karşılığı paylaşımsız sunucu olarak geçmektedir. Cloudvist, güvenli ve ekonomik bir şekilde sunucu kiralama hizmeti vermektedir. Herhangi bir teknik problemde 7/24 hizmet veren destek birimine destek bileti oluşturarak yardım alabilmeniz mümkündür. Cloudvist sitesinden kullanıcılarına sunduğu sunucu kiralama paketlerini inceleyerek size uygun olanını hemen satın alabilirsiniz.

 Respond  
Are you sure you want to unfollow this person?
Are you sure you want to delete this?
Click "Unsubscribe" to stop receiving notices pertaining to this post.
Click "Subscribe" to resume notices pertaining to this post.